flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

ІСТОРИЧНА ДОВІДКА

Історична довідка
Дубровицького районного суду
 Рівненської області
 
 
Дубровицький районний народний суд був створений у 1939 році після з'єднання Західної України з Українською Радянською Соціалістичною Республікою. Суд працював до початку Великої Вітчизняної війни.
Після звільнення Дубровицького району від тимчасової окупації в лютому 1944 року суд знову відновив свою діяльність.
 У 1944 році відбулися вибори народних суддів громадянами району на основі загального, прямого та рівного права при таємному голосуванні. Засіданням Виконкому Дубровицької районної Ради депутатів трудящих від народним суддею Дубровицького району затверджено Горюнова.
Указом Президії Верховної Ради Української РСР від 21 січня 1959  року «Про ліквідацію деяких районів Рівненської області» ліквідовано 11 районів в тому числі Висоцький район, на територію якого розповсюджувалась юрисдикція Висоцького народного суду. З того часу Висоцький народний суд продовжує функціонувати як народний суд другої дільниці Дубровицького району. Відповідно до постанови Ради Міністрів УРСР з 18 грудня 1960 року народний суд другої дільниці Дубровицького району ліквідовано.
Указом Президії Верховної Ради Української РСР від 30 грудня 1963 року було проведено збільшення районів. Зарічненський район увійшов до складу Дубровицького району. У зв»язку з цим Зарічненський районний народний суд став називатися Постійною сесією Дубровицького районного народного суду селища Зарічне, яку в грудні 1965 року було ліквідовано. З цього часу юрисдикція Дубровицького районного народного суду поширювалася на територію Зарічнянської селищної Ради, Дубровицької міської Ради та територію сільських Рад: Вичівську, Вовчицьку, Кутинську, Кухчанську, Локницьку, Морочнівську, Неньковицьку, Нобельську, Омитську, Річицьку, Новорічицьку, Серницьку, Лісовську, Лудинську, Сварицивицьку, Лютинську, Колківську, Бережківську, Бережницьку, Берестівську, Вербівську, Висоцьку, Городищенську, Жаденську, Залузьку, Миляцьку, Мочулищенську, Велико-Озеранську, Осівську, Перебродівську, Селецьку, Соломіїівську, Трипутнянську і Удрицьку.
12 грудня 1965 року було проведено вибори народних суддів. Так громадянами району, шляхом таємного голосування, строком на 5 років, народними суддями було обрано Древецького Володимира Миколайовича та Ткачука Івана Євтуховича. Виконком Дубровицької районної ради депутатів трудящих затвердив головою суду Ткачука Івана Євтуховича. Так суддя Ткачук І.Є. став першим в історії головою нашого суду та очолював його до серпня 1984 року.
Указом Президії Верховної Ради Української РСР з січня 1967 року. За рахунок зменшення території Дубровицького району, було утворено Зарічнянський район, на територію якого розповсюджувалася юрисдикція Зарічнянського районного народного суду. В той же час юрисдикція Дубровицького районного народного суду почала розповсюджуватись на територію сучасного Дубровицького району.
У зв'язку з прийняттям Верховною Радою України в червні 1992 року низки законів, що стосувалися судоустрою України, Дубровицький районний народний суд стає Дубровицьким районним судом Рівненської області.
До 2002 року Дубровицький районний   суд знаходився в підпорядкуванні Рівненського обласного управління юстиції .
У зв'язку з прийняттям Закону України «Про судоустрій України»  від 07.02.2002 року № 3018-ІІІ,  відповідно до ст.119 організаційне забезпечення діяльності судів покладається на Державну Судову Адміністрацію України і суд переходить під управління ТУ ДСА в Рівненській області.
 З 2004 року   збільшився  штат суду. Введені посади помічників суддів, судових розпорядників.
 На сьогодні у штаті суду 17 чоловік, з них 3 суддів.