Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Поради учасникам судового процесу:
Під час вирішення питань захисту прав слід пам’ятати і про існуючі правила поведінки в судах, а саме під час судового засідання. Це стосується усіх без винятку, хто набув статусу учасника судового процесу. Потрібно чітко розуміти, що недотримання встановлених правил може спричинити негативні наслідки для порушника, з яких найменше — попередження з боку судді, і аж до накладення штрафу або адміністративного арешту за прояв неповаги до суду.
Напевне, етична поведінка, перш за все, залежить від виховання, внутрішніх переконань та можливості тримати себе під контролем незалежно від різних ситуацій. Але розраховувати лише на порядність і самостійне розуміння етики поведінки було б, якнайменше, невірно з точки зору контролю дотримання порядку. Тому в судах були розроблені і затвердженні чіткі норми, за недотримання яких передбачені різного виду стягнення.
Отже, під час слухання справи слід пам’ятати про наступне:
Як зазначалось раніше, недотримання перерахованих пунктів може спричинити негативні наслідки, а саме:
Як поводити себе під час слухання справи
Пам’ятайте, в суді працюють дві категорії фахівців: судді та працівники апарату суду. Суддям забороняється зустрічатися і спілкуватися з однією із сторін чи її адвокатом за відсутності іншої сторони чи її представника. Суддя не може коментувати факти справи, яку він розглядає. Тому не шукайте зустрічі з суддею в кабінеті чи коридорі. Допомогу в організаційних питаннях роботи суду вам мають надати працівники апарату суду — звертайтеся до них.
Тож доходимо висновку, що для уникнення негативних наслідків під час судового засідання та взагалі перебування в приміщенні суду слід пам’ятати та дотримуватись елементарних правил поведінки.