Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Національне агентство з питань запобігання корупції наголошує, що стартувала річна кампанія із антикорупційного декларування за 2020 рік.
Проте подати антикорупційну декларацію треба не тільки особам, які наразі працюють на публічній службі, але й колишнім посадовцям, які звільнилися у 2020 році.
Для звільненої з публічної посади особи передбачено подання декларацій двох типів — перед звільненням та після звільнення.
Декларацію перед звільненням подають впродовж 20 робочих днів з дня звільнення. Вона охоплює період, який не був охоплений деклараціями, які подавались раніше.
Враховуйте, якщо, приміром, дата звільнення держслужбовця 31 січня 2021 року, тоді до звільнення потрібно подати щорічну декларацію за 2020 рік, і лише потім подати декларацію перед звільненням, яка охоплюватиме період із 1 січня 2021 року по 31 січня 2021 року.
Декларацію після звільнення подають на наступний рік після звільнення у період з 1 січня по 31 березня наступного року після звільнення.
Проте декларацію після звільнення не подають, якщо до 1 квітня наступного року після звільнення з посади суб’єкт декларування знов розпочинає діяльність, пов’язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, і подаватиме щорічну декларацію.
Також передбачені випадки, коли декларацію перед звільненням та після звільнення не подають:
Наприклад, помічники суддів були суб’єктами декларування у період з 18 жовтня 2019 року по 24 жовтня 2020 року. Але після 24 жовтня 2020 року помічники суддів, а також особи, які звільнилися з цієї посади, не зобов’язані подавати декларації будь-якого типу.
3. Коли особа обіймала одночасно дві посади, що зумовлювали обов’язок подати декларацію, але протягом року особа звільнилася або іншим чином припинила перебувати на одній із таких посад.